FAQ

1. Jaki powinien być temat filmu?

Konkurs jednominutówek o tematyce nowomedialnej skierowany jest do twórców nieprofesjonalnych. Zgłoszony film w dowolnej technice powinien nawiązywać do szeroko pojmowanej tematyki nowomedialnej – wpływ nowych mediów na życie człowieka, konwergencja mediów, wykorzystanie nowych mediów w przyszłości.

2. Czy prace powinny być samodzielne? Czy istnieją jakieś wymagania, co do jakości filmów?

Nie mamy nic przeciwko pracom współtworzonym, jednak zwycięzca, autor konceptu, powinien niestety być jeden i najczęściej bywa nim reżyser. W konkursach tak krótkiego metrażu ocenie podlega przede wszystkim sam pomysł, sposób przedstawienia historii, jakość wykonania interesuje nas zdecydowanie mniej, dlatego wymagamy, aby pod taką pracą widniał wyraźnie indywidualny podpis. Mimo wszystko, oprócz nagrody głównej przewidujemy także wyróżnienia za szczególne walory artystyczne i techniczne niektórych prac, więc inni członkowie zespołu mogą również zostać docenieni. Z drugiej strony, osoby które nakręcą swój film samodzielnie, choćby telefonem komórkowym, na pewno nie będą z tego powodu poszkodowane.

3. Czy muzyka musi być legalna?

Między innymi z powodu częstotliwości, z jaką padało to pytanie w poprzednich latach powstał nasz regulamin. Odpowiedź na to pytanie znajduje się w punkcie 4-c), ale parafrazując – zastrzegamy sobie prawo do niewiedzy i nieweryfikowania prac konkursowych pod tym względem, w związku z czym ewentualna odpowiedzialność za taki występek w całości spada na twórcę-uczestnika, który się go dopuścił. Niestety, w przypadku ścieżki dźwiękowej, „legalna” najczęściej oznacza „nieznana” lub „płatna”, w najgorszym przypadku jedno i drugie naraz, warto więc jak najwcześniej rozważyć wszystkie możliwości.

W poprzednich latach nasi jurorzy upominali twórców o korzystanie z legalnych źródeł. Jeśli Twoja praca złamie tę zasadę, prawdopodobnie nie zostanie oceniona tak wysoko jak mogłaby być.

Klikając poniżej możesz skorzystać z narzędzia, które pozwoli sprawdzić Ci czy możesz skorzystać z danego utworu. Możesz też znaleźć muzykę w darmowej bibliotece audio:
YouTube – zasady związane z muzyką

4. Gdzie mam wysłać mój film?

Prosimy o skorzystanie z formularza dostępnego na stronie: Zgłoś się (formularz jest niedostępny gdy nie prowadzimy naboru)

Formularz podpowie jakich informacji od Ciebie potrzebujemy.

5. Czy mój film dotarł?

Jeżeli na Twoją skrzynkę trafiła wiadomość potwierdzająca otrzymanie przez nas zgłoszenia, to znaczy że Twój film oraz niezbędne informacje do nas dotarły. Jeśli nie, to albo nastąpił błąd na stronie (wtedy przejdź do punktu 7. FAQa), albo podałeś nieprawidłowy adres e-mail.

Na wszelki wypadek sprawdź w wiadomości potwierdzającej czy wszystkie przesłane dane się zgadzają, jeśli nie – odpowiedz na tę wiadomość i opisz problem.

6. Dlaczego mój film znajduje się na waszym kanale YouTube?

Zgodnie z punktem 6. naszego Regulaminu wyrażasz zgodę na wykorzystanie Twojego filmu konkursowego w działaniach promocyjnych festiwalu. Jeśli Twój film nie bierze udziału w konkursie, ale na przykład w pokazie filmów WoFiKA, film znajduje się u nas w ramach promocji kierunku WoFiKA UG. W ramach uprzejmości możemy podmienić link do filmu (w playlistach oraz na stronie WWW, jeżeli Twój film zdobył jakąś nagrodę), na ten znajdujący się na Twoim kanale. Napisz do nas na adres e-mail z punktu 7. tego FAQa.

7. Miejsce na Twoje pytanie / zgłoszenie błędu na stronie

ffn@cinedot.pl